Fan web Vyvolených

EXKLUZIVNĚ:Zákulisí VyVolených!

19. listopadu 2007 v 17:01 | Roman Piprek
Utajované zákulisí VyVolených - Byli jsme tam!Minule jsme vás vzali do utajovaného zákulisí VyVolených. Opustili jsme je pár minut před začátkem Duelu. Ted pro vás máme další Exkluzivní informace!

Utajená Zpovědnice
V režii Duelu
Jelikož jste vy - čtenáři Atlasu - velmi pozorní, jistě vám neuniklo, že dvě fotografie z režie se velmi podstatně liší. My jsme se sedmnáct minut před osmou večer napřed dostali do té, která 24 hodin denně sleduje samotné dění ve Vile. "Střihněte mi tam Dominika," ozvalo se z režisérského křesla a všichni přítomní se soustředili na to, jak mladík právě tluče do hlavy klíny nově příchozí Georgině. "Hele, že on jí říká úplně to samý, co Lindě? No to bude mít Linda radost, je venku týden a on už to zkouší na jinou. To jsme mu mohli klidně pustit ze záznamu," chechtají se znalci poměrů. Zajímavostí první režie je nenápadný, prosklený koutek v rohu. "To je štábní část Zpovědnice. Většina lidí má představu, že Bára, když s finalisty hovoří, sedí v místnůstce nalepené přímo u vilové Zpovědnice. A ono je to přitom úplně mimo," říká koordinátorka VyVolených Irena Maňáková.
Kde má Tereza puntík?
Tereza Pergnerová právě komunikuje s Vilou
Zmíněnou Lindu ostatně vidíme na několika obrazovkách hned o pár metrů vedle. Tam, kde sídlí režie Duelu, tedy ti, kteří zodpovídají za vše, co se odehrává v cirkusovém stanu, v němž zmíněná show probíhá. Linda tam dorazila společně s dalším již bývalým finalistou Danem. Ten si přišel vyzvednout svou lásku Veroniku - to kdyby náhodou neuspěla a s exotickou soupeřkou vypadla. Oba prý Veronice poslali po třech hlasech. Pár vteřin před osmou přebírá "duelová režie" vládu do svých rukou. V osm a čtyři minuty schází po schodech doprostřed šapitó Tereza Pergnerová. Ta má ve studiu dvě klíčová místa. Na jednom, těsně u velké obrazovky, obvykle komentuje prozatímní výsledky diváckého hlasování, druhý "puntík" se nachází na opačné straně stanu u křesel připravených pro duelistky. Tady vznikají živé vstupy do Vily. Tereza současně hovoří do kamery umístěné na jeřábu a současně sleduje obrázek zevnitř na jedné z obrazovek.
Je zakázáno odcházet!
Štáb sleduje přenos na monitoru vedle studia
Co se tady děje ve chvíli, kdy vy sledujete tzv. rekap, tedy rekapitulaci toho, co VV zažili minulý týden? Skoro nic. Kameramani, technici, maskérka i produkční se sejdou u jednoho z bočních východů ze stanu a sledují to, co se právě vysílá, na monitoru. Tereza Pergnerová občas vybíhá před šapitó a ještě rychle piluje šlágvorty, které má připraveny na následující živou sekvenci. Těsně před tím, než jde na obraz, ji zběžně zkontroluje maskérka. V publiku zatím, pokud do něj dorazí vypadlí VyVolení, probíhá neohlášená autogramiáda a šéfové castingových agentur hlídají své ovečky, aby náhodou neodešly. Proto se také kartičky, za něž komparsisté dostanou své penízky, rozdávají v publiku až těsně před skončením přenosu. Někteří je dostávají až při odchodu z areálu. Mimochodem ze svých míst nesmějí během přenosu odcházet ani novináři.
Proč neshoří Vila?
Mladík právě namáčí kevlarové koule do hořlaviny
Ti, kteří lemují cestičku z Vily do stanu, většinou kouří a sledují dění na velkých obrazovkách. Kameramani mají své nářadíčko položené před trezorovými dveřmi, o plot je tam přehozený i obří lampion, jenž svítí finalistům při přesunu.
Těsně před desátou tady ovšem začíná být pořádně živo. To když Tereza Pergnerová oznamuje, že si dojde pro účastnice Duelu do Vily. Před vchod nastupuje posádka pod vedením moderátora Míry Hejdy. Tvoří ji kameraman, zvukař, několik osvětlovačů, člověk s lampionem a produkční, která rychle stačí v tom všem zmatku Nancy i Veronice říct několik důležitých pokynů. Mladík, který stojí na velké bedně, namáčí do jakési hořlaviny kuličky na kovových řetězech. Za chvíli s nimi, již zapálenými, bude zběsile točit kolem hlavy. Říká, že jsou z kevlaru, protože ten nejlíp hoří a nedrolí se, takže nehrozí, že by po každém Duelu lehla Vila popelem. Všechno probíhá hrozně rychle. Od chvíle, kdy slečny opouštějí svůj vysněný přechodný domov, do chvíle, kdy zmizí v cirkusovém stanu, to trvá maximálně dvacet vteřin. Za necelých deset minut se vše zopakuje.
Když skončí přenos...
Padla. A Terezu zajali fanoušci
Zpátky se vrátí jen jediná. Znáte to - lepší zůstanou. Reakce na vítězství Nancy je i venku v chladu poměrně jednoznačná. Údajnou pannu Veroniku ti, co přišli, asi příliš v lásce nemají. V okamžiku, kdy zazní závěrečná znělka, začíná hromadný úprk. Ale tady ještě dlouho konec nebude. Tereza Pergnerová je odchycena v okamžiku, kdy vychází ze stanu. "My tu chodíme na Terezu," říká jedna z dam, které se vzápětí shánějí po foťáku. Kousek opodál stojí moderátorčin přítel Jiří Chlebeček. "Terezko, měla bys pomalu jít," říká ji po chvíli a odvádí si ji pryč.
"Cudná" Veronika skončila.
To pro změnu zpátky do stanu vchází právě vyřazená Veronika. Na ni čeká ještě hodně dlouhý večer. Zatímco lidé ze štábu sklízejí kamery a kabely, krátce pózuje fotografům. "Já jsem opravdu počítala s tím, že dneska vypadnu. Na Nancy jsem si nevěřila," říká s úsměvem. To, co bude od pondělka, prý zatím řešit nebude. Tisková konference, která je tu po skončení každého Duelu obvyklá, se dnes konat nebude. Píšících novinářů sem mnoho nedorazilo. Až si obě kolegyně s Veronikou popovídají, přesune se teď už ExVyVolená o deset metrů dál, do menšího studia, kde se natáčí Noční show.
V půl jedenácté opouštíme areál VyVolených. Před stanem nervozně podupává Daniel a čeká, jestli si pro něj jeho láska přijde. Míříme k tramvaji, do které nastupujeme s rodinnými příslušníky Nancy. "Je prima, že tam ještě zůstala, proč by se nemohla dostat až do finále?" tvrdí a těší se, že se na ostrov uprostřed Vltavy na VyVolené ještě alespoň jednou podívají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud jsi byl/a na tomto webu o VyVolených tak klikni!

TADY!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama